Zespół KADAR 20 października 2022 r. obchodził pięciolecie swojego istnienia.

Z tej okazji ukaże się album „Woda i ogień”, prezentujący nowy image artystyczny zespołu.

 

Na polskiej scenie muzycznej zespół KADAR pojawił się w 2017 roku. Początkowo ich repertuar opierał się na znanych polskich i zachodnich coverach. Wydali nawet album „Życie jest miłością”. Brali udział w wielu znaczących projektach charytatywnych, niejednokrotnie będąc również ich organizatorami. Po pięciu latach muzycznych eksperymentów i poszukiwań własnego emploi przyszedł „Czas na zmiany”. Dzisiaj KADAR to muzyczny duet dance'owo-popowy: Dariusz Gajda i Krzysztof „Kris” Rydzelewski. Dowodem tego jest ich album „Woda i ogień”, zawierający garść utworów pretendujących do miana przebojów. Na płycie pojawiła się także gościnnie popularna artystka: Lidia Kopania.

 

 

Płyta „Woda i ogień” ukaże się prawdopodobnie w grudniu 2022 roku. Singlem promującym płytę jest piosenka „Czas na zmiany”, kompozycja Dariusza Gajdy z tekstem Anny Greyman. (autor tekstu: Anna Tomasik)


Dariusz Gajda
Urodził się w Prudniku (woj. opolskie). Ukończył Studio Piosenki przy Prudnickim Ośrodku Kultury. Porusza się w gatunku muzyki pop-dance, stylizowanej na lata 80. Na swoim koncie ma wydane cztery albumy studyjne. Przez kilka lat współpracował z Jackiem Urbaniakiem, znanym polskim muzykiem, specjalistą muzyki dawnej i wieloletnim szefem zespołu „Ars Nova”. 19 grudnia 2003 roku na Zamku Królewskim w Warszawie wystąpił w prestiżowym koncercie z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej obok zespołu muzyki dawnej „Ars Nova” i światowej sławy sopranistki Anny Mikołajczyk. Na przełomie 2007/2008 wystąpił w trzech koncertach kolęd z udziałem Jerzego Połomskiego i Wojciecha Siemiona, w oprawie muzycznej „Ars Nova”. Wielokrotnie nominowany do „Osobowości Roku” w kategorii Kultura. Jego utwór „Noc moich marzeń” zakwalifikowany został do wstępnych preselekcji Eurowizji 2020. Kompozytor, autor tekstów i wokalista. Członek ZASP.

Krzysztof Rydzelewski
Urodził się w Warszawie. W roku 2000 uczęszczał do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie zdobył warsztat i doskonalił swój głos. Artyście akompaniowali m. in. wybitny polski muzyk i kompozytor Włodzimierz Nachorny, Bożena Sitek czy Eugeniusz Majchrzak. Laureat Złotego liścia Retro im. Mieczysława Fogga (2014). W 2015 roku zdobył I miejsce na Międzynarodowym konkursie poświęconym twórczości Anny German. Uhonorowany Srebrnym Medalem na Międzynarodowym Festiwalu „Chorus Inside Summer” we Włoszech (2016) oraz statuetką „Bielańskiego Wolontariusza Roku” za liczne koncerty dla seniorów Stowarzyszenia Vis Major oraz ośrodków pożytku publicznego w dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Współorganizator koncertu „Artyści dla niepełnosprawnych”, który odbył się w 2019 roku w Polskim Radiu im. Lutosławskiego. Pomysłodawca projektów artystycznych: „Serce dla Serca” i „Sztuka jest kobietą” oraz „Gloria Victis”. Piosenkarz, autor tekstów piosenek. Śpiewa piosenki w stylu retro i współczesne. Członek Sekcji Estrady (ZASP).

Więcej o zespole na stronie: www.zespolkadar.pl.

Autorem zdjęć na płycie jest Bartosz Kuśmierski. 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Mazowiecka TV.

0
0
0
s2smodern

Odwiedziło nas

Dziś735
Wczoraj2790

Skąd nas odwiedzasz

  • Adres IP 3.15.211.41
  • Przeglądarka Unknown
  • Wersja
  • System operacyjny Unknown

23-11-24

Twój kalendarz wydarzeń

Listopad 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Our website is protected by DMC Firewall!