W sobotę, 6 lipca na boisku w Chynowie odbył się turniej szóstek piłkarskich Chynów Cup 2024. Zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry i dostarczyli kibicom wielu emocji. Organizacją - już po raz szesnasty - zajęło się Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Chynów.

Tak tegoroczne wydarzenie podsumowują organizatorzy:
W zawodach wzięło udział 12 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy po cztery zespoły. Do fazy ćwierćfinałowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie dodatkowe drużyny z miejsc trzecich z najwyższą liczbą punktów lub najlepszym bilansem bramek. Od początku fazy grupowej mieliśmy wiele wyrównanych pojedynków i dużo emocji. Spotkania stały na bardzo wysokim poziomie. Od samego startu turnieju dobrą formę prezentowali zawodnicy drużyn Lakoksy, Top Market, natomiast powoli rozkręcały się ekipy GPSZ Głuchów i ŻKS Ropucha, i to właśnie te cztery drużyny dotarły do połfinałów. W nich moc pokazali faworyci, czyli Lakoksy FC oraz Top Market, którzy bez większych problemów awansowali do finału.
W meczu o 3. miejsce spotkały się więc drużyny: ŻKS Ropucha i GPSZ Głuchów. Ostatecznie po widowiskowym spotkaniu dwóch czarnych koni turnieju, to przedstawiciele ŻKS Ropucha cieszyli się z brązu po zwycięstwie 4:2.
W finale zameldowały się drużyny Top Market oraz Lakoksy FC. Ostatecznie bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli Lakoksy i to oni zwyciężyli w całym turnieju.
Indywidualne nagrody otrzymali:
• Najlepszy strzelec turnieju: Karol Prasek (trzeci raz z rzędu) z dorobkiem 7 goli (Top Market)
• Najlepszy piłkarz turnieju: Kuba Karaszkieiwcz (Lakoksy FC)
• Najlepszy bramkarz: Bartek GIemza (Lakoksy FC).
Łącznie w 26 spotkaniach padło 77 goli.
Dziękujemy wszystkim drużynom za obecność i postawę fair play przez cały turniej.